Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie persoana cu handicap
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie persoana cu handicap

Dacă am handicap accentuat și o vechime de peste 30 ani cu 15 ani in grupa a doua la ce varsta pot iesi la pensie?Multumesc.
Cati ani de stagiu aveti in conditii de handicap accentuat ?
Toți acești ani,handicapul a fost de la o varsta frageda,dar abia anul trecut am obținut adeverința.
Nu ati lamurit situatia.
Daca dovediti ca ati lucrat 22 ani si 8 luni in conditii de handicap accentuat-limita de
varsta la 55 ani.
Daca nu dovediti-limita de varsta la 60 ani.
Gradul de handicap la-m primit pe baza livretului militar din 1985 in care am fost declarat inapt.
.
Gradul de handicap la-m primit pe baza livretului militar din 1985 in care am fost declarat inapt.
.