avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Plata contributiilor fara PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Plata contributiilor fara PFA

Buna ziua, care sunt riscurile daca lucrez ca freelancer si nu mi-am facut PFA/SRL? Eu am platit impozitul si contributiile sociale ca persoana pur si simplu dar am inteles ca e onligatoriu PFA/SRL.

Alte discuții în legătură

Legalitate activitate freelancer Iulia_8891 Iulia_8891 Care este forma juridica de organizare ideala pt un freelancer? Exista posibilitatea de a plati doar impozit pe profit fara a avea un SRL/PFA? (vezi toată discuția)
Plata taxe si impozite fara pfa razgandeanu1 razgandeanu1 Buna seara! Eu lucrez ca freelancer, si urmeaza sa obtin venituri din strainatate, si as dori sa intru in legalitate. Trebuie neaparat sa fiu PFA sau firma ... (vezi toată discuția)
Cum sa declar venitul din freelancing? bogdansntk bogdansntk Vreau sa lucrez ca si freelancer (lucrez cu clienti din strainatate online fara contract de munca) si vreau sa declar venitul la ANAF pentru a fi in ... (vezi toată discuția)