Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Stare de urgenta
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Stare de urgenta

Bună ziua! Dacă sunt medic rezident în anul 1 și lucrez de pe 3 februarie 2020 si doresc sa demisionez din cauza lipsei dotarilor și siguranței pe care mi-o oferă spitalul, cum ar trebui sa procedez, având în vedere existenta stării de urgenta actuale? Trebuie sa stau și în preaviz? Exista o metoda de calcul a zilelor de preaviz? Mulțumesc anticipat!
Nu mai deschideti mai multe topicuri legate de acelasi subiect.

www.avocatnet.ro/forum/discu...