avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 430 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Lege 19/2020
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Lege 19/2020

Buna ziua!
In cazul in care sotia mea este cadru didactic, scolile fiind inchise, ea sta acasa si tine cursurile online, asa cum procedeaza toti profesorii, ca celalalt parinte a fetitei noastre in varsta de 6 ani, eu am dreptul sa solicit zilele libere conform Legii 19/2020? Multumesc!

Alte discuții în legătură

Zile libere platite parinti Anastasia gar Anastasia gar Buna ziua, cfr legii 147/2020, de zile libere platite pot beneficia parintii copiilor sub 12ani, inscrisi in unitate de invatamant, care daca au o boala ... (vezi toată discuția)
Legea nr. 19/2020 noa noa Beneficiaza persoana care nu isi poate lua zile libere platite conform lg. 19/2020, de majorarea salariala prevazuta de lg. 19/2020, in cazul in care ... (vezi toată discuția)
Concediu medical părinți in situatia scolilor inchise Tasedan86 Tasedan86 Buna ziua am nevoie de o informatie daca in cazul in care mama este deja in concediu pentru cresterea copilului tatal isi mai poate lua concediu medical pentru ... (vezi toată discuția)