Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Beneficiez de zile libere platite pe perioada vacantei?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Beneficiez de zile libere platite pe perioada vacantei?

Buna seara,

Doresc sa va intreb daca beneficiez de zile libere platite conform Legii nr 19/2020 pe perioada vacantei?

Va multumesc pentru raspuns.
Nu beneficiati pe perioada vacantei.
Nici daca este decretata stare de urgenta pe perioada vacantei.? Specificati-mi va rog legea.
Hotărârea nr. 217/2020 pentru aplicarea prevederilor Legii nr. 19/2020 privind acordarea unor zile libere părinților pentru supravegherea copiilor, în situația închiderii temporare a unităților de învățământ
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc.