Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Aplicare ordonanta militara nr. 3/2020
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Aplicare ordonanta militara nr. 3/2020

Buna dimineata. Detin in proprietate un imobil(locuinta de vara fara incalzire) si teren de 1000mp., intr-o localitate rurala la apoximativ 5km fata de domiciliu. Pentru a ma putea deplasa la aceasta proprietate, in vederea desfăsurarii de activitati agricole pentru consum propriu si pentru a hranii cainele pe care il am acolo pentru paza,pot completa eu si sotia,declaratii pe proprie raspundere invocand prevederile art. 1, lit. b si lit. h din Ordonanta, fara sa am probleme cu organele de ordine? Multumesc.
Da, puteti completa acele declaratii.