avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Vanzare anbulanta in targurile saptaminale
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Vanzare anbulanta in targurile saptaminale

Vreau sa stiu cit costa o licenta pt.a putea vinde imbracaminte sau materiale de plastic in targurile saptamanale din judetul Teleorman si ce acte bineinteles. Va multumesc frumos.
Ultima modificare: Marți, 31 Martie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:53, 31 Martie 2020
Va inregistrati la registrul comertului din judet o intreprindere individuala (acolo aflati si pretul) care sa aiba codul CAEN 4782 Comert cu amanuntul al textilelor, îmbracamintei si încaltamintei efectuat prin standuri, chioscuri si piete si codul CAEN 4789 Comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri si piete al altor produse.
Detalii la adresa [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen ? utc utc Vreau sa desfasor activitate de comert, respectiv prin piete, targuri si oboare cu produse de morarit, adica vanzare de malai, tarate, hrana ptr. animale. La ... (vezi toată discuția)
Ce cod caen imi trebuie? (vanzare produse hand made) Roxie Roxie Confectionez obiecte vestimentare crosetate (cod caen 1439) precum si accesorii tip brose, coliere, mansete, genti) din lana impaslita (cod caen 1395 zic eu, ... (vezi toată discuția)
Adaugare cod caen magazin sh elaorlea elaorlea Am o Intreprindere Individuala cu cod CAEN 4779 Comert cu amanuntul al bunurilor de ocazie vandute prin magazine si am un magazin second hand. As vrea sa merg ... (vezi toată discuția)