Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Vanzare anbulanta in targurile saptaminale
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Vanzare anbulanta in targurile saptaminale

Vreau sa stiu cit costa o licenta pt.a putea vinde imbracaminte sau materiale de plastic in targurile saptamanale din judetul Teleorman si ce acte bineinteles. Va multumesc frumos.
george-neagu, moderator
Va inregistrati la registrul comertului din judet o intreprindere individuala (acolo aflati si pretul) care sa aiba codul CAEN 4782 Comert cu amanuntul al textilelor, îmbracamintei si încaltamintei efectuat prin standuri, chioscuri si piete si codul CAEN 4789 Comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri si piete al altor produse.
Detalii la adresa [ link extern ]