avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 639 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Declaratie pe proprie raspundere
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Declaratie pe proprie raspundere

In cazul in care ne continuam activitatea si avem adeverinta de la angajator este necesara si declaratia pe proprie raspundere, daca da aceasta trebuie completata in fiecare zi alta sau este valabila prima completata cu data anteriara datei curente?
Ultima modificare: Miercuri, 1 Aprilie 2020
Neculai Gheorghiu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Neculai Gheorghiu , utilizator 13:53, 1 Aprilie 2020
Pnetru alte motive pentru care vă deplasați în localitate (decât cele privitoare la mersul la și de la serviciu ori deplasări în interes de serviciu), decât cele prevăzute în Adeverința emisă de angajator, vă trebuie Declarația completată de dumneavoastră în fiecare zi.
Mai concret situatia mea e asa, merg la seviciu zilnic si eu si sotia, acelasi program dar locuri de munca diferite, eu ma deplasez cu auto personal si asigur si transportul sotiei (in afara de taxi nu are alta varianta, dar acum e prea periculos) facad un ocol fata de ruta directa, Declaratia la care dupa unii se bifeaza punctul 1 sau dupa altii punctul 4 o completez zilnic? stiu ca este o alta activitate in afara de serviciu deci este necesara acea declaratie dar este o activitate repetitiva de acea intreb consum o foaie in fiecare zi sau o valabila cu data anterioara sau pot adauga interval de date?

jurist2020 a scris:

Pnetru alte motive pentru care vă deplasați în localitate (decât cele privitoare la mersul la și de la serviciu ori deplasări în interes de serviciu), decât cele prevăzute în Adeverința emisă de angajator, vă trebuie Declarația completată de dumneavoastră în fiecare zi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intocmire foaie de parcurs/ ordin de deplasare office@dis office@dis Bună ziua! În cazul în care se întocmește lunar foaie de parcurs pentru deplasările cu autotursimul companiei, trebuie întocmit și ordin de ... (vezi toată discuția)
Urgent Alexandra Ilie Alexandra Ilie Buna ziua Având in vedere noua ordonanta militară care va intra intra in vigoare in aceasta seara, așa dori sa ma lamuriti dacă fiecare salariat care ... (vezi toată discuția)
Sunt necesare declaratii in starea de alerta? Insanity66 Insanity66 Buna ziua, In starea de alerta avem nevoie de declaratii si, daca da, in ce circumstante? Am adeverinta de la serviciu, expira in august, mai e buna? (vezi toată discuția)