Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Declaratia
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Declaratia

Buna ziua,
Ajutati-ma , va rog cu un raspuns...
Luni sunt programat online sa-mi schimb permisul de conducere
Ce bifez in declaratia pe propria raspundere ca sa nu am probleme ?
Multumesc..... si multa sanatate sa aveti .......
Valabilitatea documentelor emise de Poliţia Română, de Direcţia Permise de Conducere şi Înmatriculare a Vehiculelor, Direcţia pentru Evidenţa Persoanelor şi Administrarea Bazelor de Date și de către serviciile publice comunitare de evidenţă a persoanelor aflate în coordonarea metodologică a MAI, Inspectoratului General pentru Imigrări se prelungeşte până la încetarea stării de urgenţă şi sunt recunoscute de autorităţi pe teritoriul României.

Românii aflaţi în această situaţie vor avea la dispoziţie 90 de zile de preschimbare a actelor respective, după încetarea stării de urgenţă, a transmis joi Ministerul Afacerilor Interne (MAI).
[ link extern ]
Multumesc pentru raspuns.....insa eu am programare online facuta si ma primesc...
Multa sanatate .......