Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Prescriptie medicala online
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Prescriptie medicala online

Buna ziua!
Se pot elibera prescriptii medicale online, pe email, fara card de sanatate , bolnavilor care sufera de boli cronice cu schema de tratament stabilita, de catre medicul specialist care elibera si pana acum reteta, pe perioada starii de urgenta?
Legal1228, utilizator
Ma scuzati, am vrut sa editez intrebarea si am apasat pe raspuns din greseala. Rog moderatorii sa stearga aceste comentarii.
Multumesc!
Legal1228, utilizator

Legal1228 a scris:

Buna ziua!
Se pot elibera prescriptii medicale online, pe email, fara card de sanatate , bolnavilor care sufera de boli cronice cu schema de tratament stabilita, de catre medicul specialist care elibera si pana acum reteta, pe perioada starii de urgenta?

Din cate am inteles eu se poate asa cum vreti.
Fiind cronic este normal sa nu existe probleme.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat