Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalcularea pensii, din pensie invaliditate la cea de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalcularea pensii, din pensie invaliditate la cea de vârstă.

C
Ce indice de corecție, se aplica? Am ieșit la pensie boala invaliditate în 2004,in 2015 pensie de vârstă, cu vechime integrala. Nu am beneficiat de indice de corecție.
pentru anul 2015 indicele de corecție prevăzut la articolul 170 din legea 263/2010, cu modificările și completările ulterioare este de 1,07, indice valabil pentru 2015.
1,07 cu punere in plata incepand cu 10/02/2020.