Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbare CIM din perioada nedeterminata in perioada ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbare CIM din perioada nedeterminata in perioada determinata

Bună ziua!
Se poate schimba un CIM din perioada nedeterminata in perioada determinata printr-un act adițional?
Mulțumesc.
Teoretic , se poate , intrucat legea nu interzice ... insa in REVISAL nu se poate opera o astfel de modificare.
Și dacă nu se poate opera în Revisal la ce folosește?
Nu înțeleg, mulțumesc.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Daca cunoasteti programul REVISAl , puteti incerca si veti observa ca nu se poate face o astfel de modificare.

Cand a inceput activitatea acel salariat ?
Mi-am început activitatea la această firmă în 15 ianuarie 2020
Se poate incerca alta varianta ;
- incetarea acelui c.i.m. - aici sunt mai multe variante ,pe durata perioadei de proba , cu acordul partilor etc.
- incheierea unui nou c.i.m. pe durata determinata

Ambele operatiuni se pot efectua cu aceeasi data.