avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Zile libere pentru supravegherea copilului pana la 12 ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Zile libere pentru supravegherea copilului pana la 12 ani in timpul perioadei de urgenta

Buna ziua. Am beneficiat de zilele libere pentru supravegherea copilului in timpul perioadei de urgenta in intervalul 23.03- 04.04 2020. Inainte sa se ia hotararea ca aceste zile libere se acorda si pe perioadei vacantei, am facut cerere de concediu de odihna in perioada 06.04-28.04, pentru ca nu aveam cum altfel sa imi supraveghez copilul. Beneficiez de aceste zile libere pentru supravegherea copilului, dupa finalizarea concediului de odihna pana la finalul perioadei de urgenta, asa cum prevede legea? Ce ma sfatuiti sa fac, avand in vedere ca incepand cu 25. 04 ar trebui sa intru in izolare la locul de munca pentru 14 zile si nu am cu cine lasa copilul?
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Aprilie 2020
codan2016, utilizator

Alte discuții în legătură

75 %pentru ce i ce sunt in activitate dar au copii pana în 12 ani NF1974 NF1974 Lucrez in sanatate, am un copil de 3 anișori la gradinita (familie monoparentala) iar in momentul în care s au închis unitatile de învățământ Am depus ... (vezi toată discuția)
Zile libere pt părinți Aly@ Aly@ Bună ziua, vă rog să mă ajutați cu un răspuns la următoarea întrebare : eu (lucrătoare în comerț) beneficiez de zile libere din data de 17.03.2020 ... (vezi toată discuția)
Oug 30/18.03.2020 Anca Naty Anca Naty Pe perioada vacantei ce posibilitate are o familie monoparentala sa ramana acasa pentru a supraveghea copilul minor? (vezi toată discuția)