Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Balcon parter intr-un bloc anvelopat termic
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Balcon parter intr-un bloc anvelopat termic

Buna ziua,

Blocul in care locuiesc este in proces de finalizare anvelopare. Detin un apartmanent la parter si as dori sa contruiesc un balcon. Incerc sa obtin un raspuns de la primarie in ceea ce priveste autorizatia de constructie in aceste conditii (postanvelopare) dar nu am primit nici un raspuns.

As aprecia daca m-ati putea ajuta cu un raspuns.

Multumesc mult,
Bogdan Semenescu
Solicitați un Certificat de Urbanism de la Primărie, pentru construire balcon.
Multumesc mult pentru raspuns. Stiu ca asta este procedura, insa intrebarea este daca aceasta constructie de balcon mai este permisa in mod normal dupa anveloparea blocului.

Multumesc.
Este permisa și după anvelopare sigur ca da. Dar trebuie respectate prevederile legale în materie.
Multumesc mult pentru raspuns,

De asemenea stiti cumva o persoana/firma care se poate ocupa de tot procesul administrativ contracost?

Multumesc,
Bogdan
Este necesar sa parcurgeti procedura legal prevazuta realizare proiect tehnic,autorizatie de constructie certificat de urbanism