Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... fondul locativ
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

fondul locativ

Dovada, existentei fondului locativ, dincolo de notiune, ce presupune?
Existenta unei case sau a doua case, pe olx/impobiliare.ro etc, inseamna fond locativ sau este necesar un ansamblu de unitati locative administrat public (de catre administratia locala) sau privat (agentie imobiliara-care are ca obiect de activitate inchirierea, administrarea, instrainarea...,spatii locative), conform legii?

Altfel spus, poate o casa (cocioaba) sau doua (o vila) dintr-o localitate anume, care, postate pe un site sau intr-un ziar , sa reprezinte dovada exeistentei unui Fond locativ?
Multumesc!
ROMANFLORIN, utilizator