Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Stare de urgenta , joaca fotbal
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Stare de urgenta , joaca fotbal

Buna seara,

Locuiesc la curte in oras. Pe strada noastra sunt cateva familii petrecarete si de fiecare data cand este cate o sarbatoare se cinstesc destul de bine si ies in gasca la fotbal pe strada.

Urla, fac galagie, mananca seminte…. nesimtire totala.

Fiind drum public asfaltat eu stiu ca nu au voie sa joace fotbal pe strada, mai ales acum in situatia de fata cu starea de urgenta din tara.

Cum ar fi mai bine sa procedez in aceasta situatie, sun direct la 112? Daca sun, fiind starea de urgenta ma amendeaza pe mine?

Multtumesc.

Buna seara,
Sunati la 112 si poate ca, venind politia, or sa ia niste cartonase rosii de minim 2000 lei bucata.

Buna ziua,

Aceste persoane nu se opresc din a bate mingea nici cu politia. A venit politia de cateva ori si s-au imprastiat, au fugit in curtile lor, nu a apucat sa le dea nici o amenda, sau avertisment.

Dorim cativa vecini care locuim pe aceastra strada sa facem cateva reclamentii, in baza carei legi putem sa facem aceste reclamatii?

CUm putem procedam altfel in acesta situatie?

Multumim.

Imi poate spune cineva daca se incadreaza la legea 61 din 27 septembrie 1991 ?

Multumesc.