Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Completare declarație
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Completare declarație

Buna ziua! De la începutul lunii martie de cand am intrat in somaj tehnic, eu soția și copilul am locuit la casa pe care o deținem la tara. Acum ca o sa incep munca va fi nevoie sa ne mutăm la apartamentul pe care il deținem la oras. Ce punct trebuie sa bifam in declaratii pentru a ne putea muta la oras, fără să fim pasibili de amenda? Cel mic are 8 luni, e nevoie de declarație si pentru el, si ce ar trebuii completat in declaratia copilului daca este nevoie?
Se completeaza si.pentru minor si se semneaza de catre parinte.
In declaratia dvs bifati interes profesional si indicati locul deplasarii adresa unde mergeti.
La sotie si copil bifati motive justificate - ingrijire minor cu justificarea ca nu se pot descurca fara dvs. Scrieti de asemenea adresa unde va deplasati.
Cristian Costin Miloș, Avocat