Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Poprire pe salariu in perioada de criza
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Poprire pe salariu in perioada de criza

Tocmai ce am primit o informare de poprire pe salariu ...este legal in aceasta perioada?...culmea este ca suma este platita si desi am extrase bancare care dovedeste nu ma inteleg cu cei de la executor....nu mi spun ce anume este in neregula cu extrasele doar m-au penalizat continuu ....si asta dupa 1 an de la incetarea platii.Ce pot face?
Legal. Sunt suspendate doar executarile silite/popririle emise de ANAF. Restul nu.

Luati legatura cu executorul sa va prezinte detaliat situatia. Eventual contactati un avocat.
Daca ati achitat sumele imputate, contestatie la executare in termen de 15 zile de la data la care ati luat la cunostinta. Daca lasati sa treaca cele 15 zile nu mai puteti face nimic.
Executarile silite pentru creante non bugetare se pot demara in continuare.