avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 731 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Comanda achitata, livrare neonorata
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Comanda achitata, livrare neonorata

Hristos a înviat! Am plasat o comanda pe site-ul EMAG pe 12. 04, am achitat-o, a fost predata catre Fan Courier pe 13.04 si de atunci este in depozitul firmei de curierat si nu se grabesc sa mi-o livreze. Am vb cu agentul de zona si mi-a spus ca daca comanda este impartita in mai multe colete, care sunt imprastiate in tot depozitul, nu mi-o poate livra decat cand le aduna pe toate, avand un singur awb. Am vb la EMAG si au trimis si ei 2 solicitari. Am vorbit la sediul central al firmei de curierat si au dat si ei o solicitare. M-am interesat de varianta anulare comanda si returnare bani. Nu rezolv nimic! Trebuie sa primeasca EMAG-ul comanda inapoi si apoi primesc eu banii. Este vorba de 2000 lei total comanda. Am dat mail la ANPC. Nu stiu ce sa mai fac!!!!

Alte discuții în legătură

Comanda emag achitata online ancabotan ancabotan Am comandat un produs in valoare de 800 de lei, achitat online, de pe eMAG, vandut de un seller(magazin) international. Am plasat comanda in data de ... (vezi toată discuția)
Recuperare debite buna ziua, am comandat un produs online. produsul ... zsoli71 zsoli71 Recuperare debite Buna ziua, Am comandat un produs online. Produsul l-am returnat in termenul legal de 14 zile de la data primirii produsului. Returul a ... (vezi toată discuția)
Recuperare debite buna ziua, am comandat un produs online. produsul ... zsoli71 zsoli71 Recuperare debite Buna ziua, Am comandat un produs online. Produsul l-am returnat in termenul legal de 14 zile de la data primirii produsului. Returul a ... (vezi toată discuția)