Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... reguli pensiuni in pandemie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

reguli pensiuni in pandemie

Buna ziua
Din pacate,nimeni nu ma poate indruma exact,in momentul redeschiderii activitatii unei pensiuni,care sunt regulile pe care trebuie sa le indeplinim ,se modifica regulamentul intern,fisa postului....
unde pot gasi informatii pentru a fi in siguranta dar si in legalitate.
multumesc.
Va trebui sa respectati legislatia si daca se impun modificari sa le faceti.
Aceste informatii vi le pot da specialistii in domeniu, daca nu le puteti aduna dvs. din surse publice oficiale.
Eu zic sa asteptam noile reguli si sa vedem apoi...
Am inteles ca vor fi cateva adoptate inainte sa expire aceasta Ordonanta...
Putetidiscuta si cu medicul de medicina muncii cu care aveti contract aceste aspecta...
Ionut.ion, utilizator
Principala modificare va fi cea cu distanta dintre mese.
Probabil ca veti avea 1,5 m sau 2 m între mese.
Panouri despărțitore intre mese.
In lift nu vor urca doi oameni ci doar unul.

Restul aspectelor se vor mentiona detaliat în actul normativ.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Multumesc!