avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 978 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Coasigurare medicală a sotiei, sotul fiind pensionar
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Coasigurare medicală a sotiei, sotul fiind pensionar

Eu sunt pensionar OPSNAJ. Soția mai are 6 luni până va putea deveni pensionară și nu mai are loc de muncă, nici nu este șomer. Cum poate deveni coasigurat? Dacă poate, unde și ce documente trebuie trimise?

Alte discuții în legătură

Coasigurat opsnaj cristina velescu cristina velescu Buna ziua!Dupa ce am depus toate actele la locul meu de munca pentru ca sotia mea sa poata figura ca si coasigurat,unde trebuie sa solicit eliberarea ... (vezi toată discuția)
Coasigurat Manoliu Eugen Manoliu Eugen Buna ziua,va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: Eu sunt asigurat medical la casa de asigurari OPSNAJ,deoarece am fost militar ... (vezi toată discuția)
Coasigurat chiroboceamihai chiroboceamihai sunt asigurat casaopsnaj din 2004 .dupa decesul tatalui mama a beneficiat 6 luni de pensie de urmas. in momentul de fata nu are nici un venit nu are firma ... (vezi toată discuția)