Forum AvocatNet Italia Probleme juridice de familie Certificat de nastere
Discuție deschisă în Probleme juridice de familie

Certificat de nastere

Buna ziua ,am o mica intrebare ,cum pot schomba numele de mama pe certificatul de nastere al copilului ? Sunt divorzata iar per certificatul de nastere al copilului a ramasa numele meu de casatorie si vreau sa schimb certificatul sa revin la numele de dinaintea casatoriei.
nu puteți: va trebui să aveți mereu la Dvs. si hotărârea de divorț pe lânga certificatul de naștere al copilului.
Multumesc pt raspunsul imediat.
:) cu plăcere!