Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Registrator medical
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Registrator medical

Buna ziua,lucrez ca registrator medical pe o secție de Medicina Interna.Sectia face parte dintr-un spital care este suport Covid -19..se internează suspecți respectiv confirmăriti covid!toti angajații de pe secție primesc atât acel stimulent de risc cât și sporul de periculozitate de 60%!intrebarea este :cum se poate ca întreaga secție sa ia și registratura sa nu primească nimic!specific și ca îmi desfășor activitatea in cabinetul asistenților...
Abcdefg26, utilizator
Acordarea sporului este de competenta angajatorului.
Notificati angajatorul in scris, cu nr. inregistrare/ data si solicitati raspuns scris.