avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 826 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj si contract de munca partial
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj si contract de munca partial

Buna ziua! O persona aflata in somaj (NU tehnic) mai poate primi indemnizatia daca se va angaja cu contract de munca part time (3 ore/zi)? Multumesc mult!

Alte discuții în legătură

Somaj tehnic Mariaiu Mariaiu Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca sunt pensionar de invaliditate gr.3 si am contract de munca part time pot primi indemnizatie somaj tehnic in cazul ... (vezi toată discuția)
Șomaj tehnic in situatia mai multor contracte part time suspendate, fara a exista un contract cu 8 ore VioZ VioZ un salariat are mai multe contracte de muncă cu timp partial si nu are nicăieri un contract cu norma intreaga (8 ore). Sunt 3 angajatori diferiți. Toate ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic aijin aijin Buna ziua. As odir sa stiu daca angajatul aflat in somaj tehnic poate fi angajat la o alta societate in aceasta perioada? (vezi toată discuția)