Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract dare in folosinta echipamente
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract dare in folosinta echipamente

Buna ziua, am achizitionat printr-un ong tablete pe care as dori sa le dau unor copii fara posibilitati pentru a le folosi in procesul educativ online. As dori sa inchei un document/contract cu parintii acestora prin care sa incerc sa imi iau cateva masuri de precautie (chiar daca nu garanteaza 100%) - le ofer cu titlu gratuit, de imprumut, sa fie folosite strict in procesul educativ, returnate dupa o perioada, sa nu fie vandute, distruse intentionat - in mod contrar se va achita contravaloarea acestora.
Va rog sa ma indrumati ce tip de contract as putea incheia cu parintii acestora - eventual cu trimitere la explicatie in codul civil. Daca aveti cumva si un model ce poate fii adaptat. Cu recunostinta, M.
Imprumutul de folosinta sau comodatul, art 2146 - art 2157 Cod Civil. Gasiti o sumedenie de modele online.