Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Posibilitati de contestare a unei decizii ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Posibilitati de contestare a unei decizii administrative

Buna ziua, in universitati, dispozitiile decanilor, deciziile rectorilor sau hotararile Consiliilor Facultatilor ce regim juridic au, sunt acte administrative individuale sau normative? Care este modalitatea legala de contestare a lor? Cum functioneaza regimul plangerilor prealabile in cazul acestora? Multumesc
Lucciano, utilizator
Buna ziua,
se supun legii contenciosului administrativ.