Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendati din functie - OUG 69/2020
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendati din functie - OUG 69/2020

Buna ziua,

"Suspendati din functie" carei categorii de persoane se adreseaza OUG 69/2020? :

"4.La articolul 153 alineatul (1), după litera f) se introduce o nouă literă, litera f1), cu următorul cuprins:
"f1) persoanele juridice care au calitatea de angajatori sau sunt asimilate acestora şi care potrivit legii datorează contribuţia de asigurări sociale de sănătate, pentru persoanele fizice care desfăşoară o activitate în baza unui contract individual de muncă, unui raport de serviciu sau a unui statut special prevăzut de lege, pe perioada suspendării din funcţie a acestora, în condiţiile legii;"
Oana.Musceleanu, utilizator