Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Atelier auto clandestin
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Atelier auto clandestin

Salutare! Un vecin și-a deschis un atelier auto în propria curte, unde are destui clienți. Din această cauză deranjează, din cauza zgomotului, etc. Se pare că nu este deloc în regulă cu actele. Ce foruri ar trebui sesizate (ANAF, Poliție)?
Puteti sesiza in scris, cu nr. de inregistrare/ data primaria, ITM, ANAF, DJSP, Agentia teritoriala de mediu, politia.
Mulțumesc. Se pare că, în anumite domenii, am rămas tot în epoca de piatră... Uitasem că mai există și registraturi.
Daca nu sesizati in scris, cu nr. de inregistrare/ data, oricand se poate nega ca ati facut sesizarea.
Sesizarile se pot trimite prin posta cu confirmare de primire.