Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plafon popriri 2020
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plafon popriri 2020

Pentru perioada urmatoare datei de 25.06.2020 , care sunt plafoanele pentru infiintare popriri pentru obligatiile bugetare/fiscale ramase nestinse la contribuabili mici.
Multumesc.
Limitele urmăririi veniturilor bănești reprezentând salariu sau pensie, rămân neschimbate deoarece nu s-a modificat codul de procedură civilă, și le găsiți reglementate la ART. 729 Cod Procedură Civilă.
Multumesc. Intrebarea era pentru societati comerciale.