Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Viza de flotant
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Viza de flotant

Va salut!
Exista vreo posibilitate sa imi pot face viza de flotant daca am doar un contract cadru facut cu proprietarul apartamentului in care stau in chirie sau este neaparat nevoie de contract intregistrat la ANAF?
Stiu ca mai era la un moment dat si varianta ca ar putea sa ma ia cineva in spatiu si asa imi pot face viza de flotant.
Este necesar ca acel contract sa fie inregistrat la ANAF. Altfel aveti nevoie de acordul proprietarului.