avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Viza de flotant
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Viza de flotant

Va salut!
Exista vreo posibilitate sa imi pot face viza de flotant daca am doar un contract cadru facut cu proprietarul apartamentului in care stau in chirie sau este neaparat nevoie de contract intregistrat la ANAF?
Stiu ca mai era la un moment dat si varianta ca ar putea sa ma ia cineva in spatiu si asa imi pot face viza de flotant.
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 12:20, 28 Iunie 2020
Este necesar ca acel contract sa fie inregistrat la ANAF. Altfel aveti nevoie de acordul proprietarului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lamuriri luare in spatiu bossake bossake Sunt proprietar (50% eu, 50% mama mea care este decedata, nu am frati) al unui apartament cu 3 camere. In urma cu 1 luna am inchiriat apartamentul, si am ... (vezi toată discuția)
Flotant posibil in timpul succesiunii? Ioana B1980 Ioana B1980 Buna ziua, sper sa ma puteti ajuta cu o informatie. Locuiesc in chirie, iar proprietarul apartamentului a murit. Flotantul mi-a expirat intre timp. Sotia ... (vezi toată discuția)
Viza flotant pt spatiu comun darkrider darkrider Buna seara, Ma confrunt cu urmatoarea problema. Undeva la ultimul etaj al unui bloc exista un apartament care are regim juridic de spatiu comun. Intr-o ... (vezi toată discuția)