Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Apel

Buna ziua!
Sunt implicat intr un proces penal pentru loviri si alte violente,s a dat solutia iar inculpatul a atacat sentinta data pe 27/03/2020 prin Apel in data de 13/04/2020 dar pana in momentul de fata nu am primit nici o citatie.Care este procedura Apelului in Penal?
Multumesc?
Dupa fixarea termenului de judecata de catre instanta de apel, veti primi citatie.
Dosarul va fi judecat de curtea de apel in a carei raza teritoriala se afla judecatoria la care v-ati judecat, unde puteti verifica si dvs. daca s-a fixat termen sau nu pe portalul instantei sau sunand la arhiva instantei.
De asemenea puteti consulta dosarul, in varianta electronica, daca exista aceasta posibilitate la respectiva instanta, urmand pasii aratati pe portalul instantei.