Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... arta de amator
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

arta de amator

1) Un artist AMATOR are dreptul sa isi vanda picturile pe un website international? Daca da, la ce categorie intra acest venit?
2) Un srl romanesc are dreptul sa vanda in afara tarii lucrari de artist AMATOR? Daca da, exista vreo procedura suplimentara avand in vedere ca e vorba de arta, sau e ca o simpla vanzare de obiect?
Multumesc.
Parerea mea e ca trebuie sa intrebati un contabil, nu un avocat.