Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu fara salar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu fara salar

Buna ziua. Vreau sa ma ajutati in urmatoarae problema: am un fost salariat care a avut contract de scolarizare cu obligativitatea de a ramane minim 3 ani salariatul societatii. In cursul perioadei de 3 ani a beneficiat de 6 luni concediu fara salar si a plecat din unitate cu demisie inainte de implinirea termenului de 3 ani. Intrebarea mea este pentru recuperarea sumelor achitate de unitate pe perioada scolarizarii se prelungeste termenul ramas cu perioada de 6 luni concediu fara salar, contractul de munca fiind suspendat la cererea salariatului?
george-neagu, moderator