Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Executare incetata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Executare incetata

Excutorul a trimis document prin care spune ca inceteaza excecutarea la cererea creditorului. Eu am facut contestatie la executare si sunt inainte de primul termen. Este corect sa spun prin concluzii scrise ca contestatia a ramas fara obiect si sa imi dea banii platiti pe taxa de timbru?
As vrea sa adaug dar nu stiu unde, adica ce document sa fac sa ridice popririle si sa stearga pe cheltuiala lor inscrierea in cartea funciara.
Multumesc frumos, o zi buna!
Daca vreti banii înapoi mergeti la avocat.
Trebuie vazuta întreaga situatie juridica.
AM AVOCAT! El a scris asta. Va rog daca se poate sa raspundeti la intrebare.
Daca vreti banii înapoi ar trebui sa va judecati.
Este insa adevarat ca a rămas fără obiect.
Depinde de acte de aceea am zis de acte.
Daca nu vreti bani nu e problema și gata.