Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pedepse cu suspendare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Pedepse cu suspendare

Buna ziua!Am fost condamnat la 2 ani si 8 luni pedeapsa cu suspendare.pentru vatamare corporala .Acuma recent am fost prins baut la volan.Am vreo sansa sa iau tot pedeapsa cu suspendare?Am angajat deja un avocat care mi-au spus ca nu am sanse.
Erati in termenul de supraveghere?
Da pana in 2021.Am vreo sansa sa scap?Am piciorul stang amputat.
Din pacate, daca in cazul dvs. nu se va retine vreun caz de impiedicare a punerii in miscare a actiunii penale sau de exercitare a acesteia, astfel incat sa se claseze dosarul in urmarire penala sau sa primiti o solutie de achitare/incetare a procesului penal, suspendarea va fi revocata si va trebui sa executati in regim de detentie.
Duca Oana, Avocat
Am un picior amputat.Cum voi putea eu sa stau la inchisoare
Da.sunt in termenul de incercare.am si piciorul stang amputat

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Erati in termenul de supraveghere?