avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... sechestru auto art.740 cpc
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

sechestru auto art.740 cpc

am citit art.740 cpc dar nu inteleg daca esti oprit in trafic de catre politie in alta localitate fata de unde esti iti ridica talonul si cartea autovehiculului dar iti ridica si autoturismul odata cu actele auto sau numai actele . multumesc

Alte discuții în legătură

Buna seara! am un litigiu bancar, cu poprire, sunt la al 3 lea ... Cipy81 Cipy81 Buna seara! Am un litigiu bancar, cu poprire activa pe salariu, sunt la al 3 lea termen in instanta, dar am si un sechestru pe autoturism. As vrea sa plec in ... (vezi toată discuția)
Sechestru auto CHMarius CHMarius Buna ziua, Figurez cu o datorie mai veche la un magazin de piese auto,iar acum am primit un \\" Dosar executional \\" prin care se anunta faptul ca masina ... (vezi toată discuția)
Cum scap de un impozit auto? 1denis 1denis Doresc sa scap de un impozit auto pe care trebuie sa-l platesc chiar daca autoturismul nu se mai afla la mine,acesta fiind vandut in vara anului 2006.Exista un ... (vezi toată discuția)