Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare suspendare cim CCC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare suspendare cim CCC

Buna ziua,

Daca am o salariata care a cerut revenirea din CCC din data de 20.07.2020 pentru ca pe data de 17.07.2020 e ultima zi de suspendare a Cim.. Eu ca si angajtor trebuie sa ii fac decizie de incetare a suspendarii.....intrebarea mea este cand trebuie sa anunt incetarea suspendarii in revisal....inainte de data de 17.07 sau o pot face chiar pe data de 17.07?

multumesc
Incetarea suspendarii se transmite cel tarziu in ziua anterioara datei incetarii suspendarii.
multumesc,

Eu am in decizia de incetare suspendare paragraful "Incepand cu data de 17.07.2020 inceteaza perioada de suspendare a contractului individual de munca"...este corect?...sau sa pun data de 18.07.2020?
si "Prezenta decizie isi produce efectele incepand cu data de 18.07.2020."...este corect asa?....ultima zi de suspendare fiind 17.07.2020 inclusiv.
Corect : Incepand cu data de 17.07.2020 inceteaza perioada de suspendare a contractului individual de munca ...
multumesc

si "Prezenta decizie isi produce efectele incepand cu data de 18.07.2020."...este corect asa? sau tot 17.07.2020 scriu?
ionela11, utilizator
tot de la 17.07.2020 ... incepand cu 18.07.2020 revine in activitate.