avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua. Ma intereseaza cum se pot recupera banii ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua. Ma intereseaza cum se pot recupera banii economisiti ...

Buna ziua. Ma intereseaza cum se pot recupera banii economisiti la cec prin carnete de castiguri in autoturisme in valoare de 5000 lei din anii 1980-90?
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 12:20, 25 Iulie 2020
Acei bani s-au devalorizat, și nu mai aveți ce recupera. A avut loc și o denominare de patru zerouri de atunci.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cec livret de economii Mihaelaanton Mihaelaanton Mama mea detine niste livrete de economii de la CEC, cu sume importante pe ele. Sunt depozite, unul in valoare de 500000 lei, sunt si din acelea de 5000 lei cu ... (vezi toată discuția)
Despagubire pt carnetele de cec din anii 1988-1989 slivneanu2001 slivneanu2001 Despagubire pt carnetele de CEC se dau?Am fost la cec si am primit raspuns ca : \"nu mai exista un astfel de depozit in baza noastra de date\". Mai se pot ... (vezi toată discuția)
Se poate recupera contravaloarea plus dobanzile dintr un libret de economii cu dobanda si castiguri in autoturisme Nepo Nepo Buna ziua, Detin un Libret de economii cu dobanda si castiguri in autoturisme de la CEC. Mai exact pe 17 august 1990 au fost depusi 5000 lei, dupa care a ... (vezi toată discuția)