Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Constructie gard teren intravilan! Doresc sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Constructie gard teren intravilan! Doresc sa construiesc un gard ...

Constructie gard teren intravilan!
Doresc sa construiesc un gard 25 metri fundatie boltari...si 100 metri stalpi cu plasa....cei 125 de metri sunt doar o latura a terenului care este intabulat ...am nevoie de autorizatie pt ambele tipuri de gard?....vecinul nu este de acord sa construim impreuna iar eu vreau sa construiesc pe terenul meu de la punctul zero inspre mine.....la ce distanta de limita hotarului pot construi gard daca vecinul nu este de acord si in ce conditii?...la primarie mi s a spus ca pot construi gard la 60 centimetri de linia hotarului inspre mine,deci cei 60 de centimetri ii raman vecinului?astept raspuns va multumesc!
cosmin30, utilizator