Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua Prin OUG 126/2020 s-a modificat OUG 158/2005 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua Prin OUG 126/2020 s-a modificat OUG 158/2005 `` Cuantumul ...

Buna ziua
Prin OUG 126/2020 s-a modificat OUG 158/2005 `` Cuantumul brut lunar al indemnizaţiei pentru carantină sau izolare reprezintă 100% din baza de calcul stabilită conform art. 10 şi se suportă integral din bugetul Fondului naţional unic de asigurări sociale de sănătate, ``.
Intrebarea mea este cu ce data se aplica acesta prevedere?
Multumesc
Ordonanța de urgență nr. 126/2020 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 158/2005 privind concediile și indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate și instituirea unor măsuri privind indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate este in vigoare de la 03 august 2020
~ Conținut șters la cerere ~