avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua Prin OUG 126/2020 s-a modificat OUG 158/2005 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua Prin OUG 126/2020 s-a modificat OUG 158/2005 `` Cuantumul ...

Buna ziua
Prin OUG 126/2020 s-a modificat OUG 158/2005 `` Cuantumul brut lunar al indemnizaţiei pentru carantină sau izolare reprezintă 100% din baza de calcul stabilită conform art. 10 şi se suportă integral din bugetul Fondului naţional unic de asigurări sociale de sănătate, ``.
Intrebarea mea este cu ce data se aplica acesta prevedere?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:36, 6 August 2020
Ordonanța de urgență nr. 126/2020 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 158/2005 privind concediile și indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate și instituirea unor măsuri privind indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate este in vigoare de la 03 august 2020
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical covid. bulzanv bulzanv Concediu medical COVID se calculeaza 100% , primele 5 zile calendaristice suportate de ? urmatoarele suportatte de FNUSS multumesc pt raspuns (vezi toată discuția)
Salut, doresc sa stiu cum se calculeaza salariul unui angajat ... Zwin Zwin Salut, Doresc sa stiu cum se calculeaza salariul unui angajat care a fost depistat cu Covid19 si a avut o perioada de 14 zile de izolare / concediu ... (vezi toată discuția)