Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asistent personal in concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asistent personal in concediu crestere copil

Buna ziua!
Sunt asistent personal al unei persoane cu handicap grav-mama mea. Urmeaza sa nasc in octombrie si doresc sa intru in concediu de crestere copil. In acest timp mama va beneficia de indemnizatia echivalenta cu salariul minim net? Daca nu doreste sa angajeze pe altcineva? Multumesc!
MarilenaR, utilizator