avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Recuperare onorariu achitat in lipsa prestarii ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Recuperare onorariu achitat in lipsa prestarii serviciilor agreate in contract

Buna ziua,

Doresc sa stiu care este procedura legala de recuperare onorariu avocati achitat in totalitate acum cca 18 luni in conditiile in care avocatii nu au intreprins nicio actiune in instanta in aceasta perioada asa cum era prevazut in contracte si recent denunta in mod unilateral contractele.

Va multumesc anticipat !

Alte discuții în legătură

Cum imi concediez avocatul ? morariuflorin morariuflorin in urma cu 6 luni am suferit un accident rutier in urma caruia masina mi-a fost avariata in proportie de 100% obtinind in acte acea dauna totala. am fost ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract panaitdavid_catalin panaitdavid_catalin un contract de internet, in perioada contractuala,se poate reziliala solicitarea clientului fara taxe de reziliere, sau alte taxe asemanatoare, solicitate de ... (vezi toată discuția)
Evacuare chiriaș Silv85 Silv85 Buna ziua! Am închiriat un apartament in numele surorii mele. Eu am procura, dar pe contract nu am specificat acest lucru deoarece a fost făcut la o agentie ... (vezi toată discuția)