avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... AFM Fotovoltaice - avocati care preiau demersuri in ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

AFM Fotovoltaice - avocati care preiau demersuri in instanta ...

Exista profesionisti avocati care preiau demersuri in instanta cu privire la respingerea dosarelor AFM Fotovoltaice?
Am o.curiozitate.
Cat platiti la proces.
Cat va permiteti sa dati?

Este un fel.de sondaj.
Ultima modificare: Luni, 10 August 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Am si eu o ...sa nu ii spunem "curiozitate"; e mai mult o nevoie de a colecta informatii pentru a putea lua o decizie.

Desi sunt convins ca nu veti oferi un raspuns concludent.

Cat ati lua pt un asemenea proces?

Este tot un fel.de sondaj.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Am o.curiozitate.
Cat platiti la proces.
Cat va permiteti sa dati?

Este un fel.de sondaj.

A reusit cineva sa castige proces pe aceasta speta? Ma intereseaza si pe mine la Brasov.
Salut, dacă nu ai dat pana acum în judecata, ai șanse foarte mici sa mai faci ceva, pentru ca, potrivit legii, trebuia sa începi o acțiune în instanta în maxim 6 luni de la răspunsul primit pentru contestatie și maxim 1 an, dar cu motive foarte întemeiate (de ex bosla). După 1 an, conform legii se prescrie dreptul de a mai acționa în instanta.
Dacă te uiți pe site-ul afm vei vedea ca acum câteva zile s a mai aprobat un dosar pentru ca beneficiarul a dat în judecata afm. Sa începi acum o acțiune, nu știu dacă mai ai șanse.
Nu sunt jurist.
Caut și eu acum o cale de a repune în termen și discut cu cineva sa vad ce șanse am sa renunț în termen.
În rest găsește un avocat bun care sa înceapă o acțiune de repunere în termen și dacă te repune în termen, câștigi 100%.


Olimpiu Alexa-Pop a scris:

A reusit cineva sa castige proces pe aceasta speta? Ma intereseaza si pe mine la Brasov.

Eu sunt inca in process, dar statusul e cel putin unul ciudat.
S-au comasat vreo 500 de persoane si ulterior s-a luat la cunoștință ca o parte au renuntat.
Noi astia care nu am renunțat suntem fara termen nou de cateva luni.
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cine raspunde si in ce mod pentru incarcarea gresita in aplicatia ... valixlm valixlm Cine raspunde si in ce mod pentru incarcarea gresita in aplicatia informatica a programului \"Casa verde fotofoltaice\" a u nui document din dosarul de ... (vezi toată discuția)
Actionare in judecata afm fotovoltaice Carol Matei Carol Matei Buna ziua, Am avut un dosar depus pentru programul de Sisteme Fotovoltaice de la AFM, care a fost respins pe motiv ca actele au expirat. Mentionez ca am ... (vezi toată discuția)
Proces verbal de contraventie - comunicarea la domiciliu Suparat2020 Suparat2020 Buna ziua! Am facut singur o contestatie in instanță asupra unui Proces verbal de contraventie (de care am aflat de la Directia taxe si impozite), dar ... (vezi toată discuția)