Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! acum 4 ani am cumparat o casa cu o mica ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! acum 4 ani am cumparat o casa cu o mica gradina..790mp.Acum ...

Buna ziua! acum 4 ani am cumparat o casa cu o mica gradina..790mp.Acum o luna am dorit sa schimbam gardul..sa imprejmuim proprietatea cu un gard de beton..atunci a venit un domn din sat si ne a spus ca 2 m de la gard inspre interior sunt proprietatea lui..am masurat si am observat ca omul are dreptate..ca fostii proprietari ne au mintit...daca ii dam in judecata avem vreo sansa?sau e vina noastra ca la cumparare nu am masurat tot terenul?si daca gradina era imprejmuita cu bordura de ciment si gard , am luat de buna ca toata gradina e a noastra.va multumesc!
Mergeti cu toate actele la avocat ca sa discutati.
Vedeti si situatia cu vreo uzucapiune.