Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Casare autovehicul mostenit.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Casare autovehicul mostenit.

In urma decesului tatalui meu ne-a ramas, ca mostenire, un autovehicul vechi, cu o stare tehnica precara si cu o valoare de piata scazuta. Noi am vrea sa scapam de acest vehicul care mai mult ne incurca, trebuie sa platim anual taxe + si sa-i facem ITP, Noi am facut succesiunea dar nu si partajul. In acest moment automobilul nu are un proprietar. L-am putea casa/scoate din circulatie in aceste conditii? Partajul nu avem cum sa-l facem, fratele meu locuieste in alta tara, nu poate veni fizic din cauza pandemiei.
ncgabriel77, utilizator