Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutorul de somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutorul de somaj

cartea de munca este inchisa cu art.ce prevede obtinerea aj.de somaj , dar pentru ca sant actionar la o societate srl , care nu a realizat nici un leu venituri de la infiintare, nu mi se acorda somaj. este corect ? LA DOSAR EXISTA ADEVERINTA DE LA FINANTE CA NU AM VENITURI
mariatoader, utilizator
mii de multumiri , am 33 de ani de munca neintrerupta si pentru ca sant actionar la o soc. de ce sa nu beneficiez de somaj , daca nu am nici un leu venituri, mi se spune ca nu au un raspuns pana acum
multumesc mult d-le V. TUDOR, mi-au fost de mare ajutor precizarile dvs. ieri am primit raspuns pozitiv de la AJOFM dupa 3 luni de cand am depus dosarul