avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1628 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutorul de somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutorul de somaj

cartea de munca este inchisa cu art.ce prevede obtinerea aj.de somaj , dar pentru ca sant actionar la o societate srl , care nu a realizat nici un leu venituri de la infiintare, nu mi se acorda somaj. este corect ? LA DOSAR EXISTA ADEVERINTA DE LA FINANTE CA NU AM VENITURI
Ultima modificare: Duminică, 20 Decembrie 2009
mariatoader, utilizator
Cel mai recent răspuns: mariatoader , utilizator 14:48, 6 Ianuarie 2010
mii de multumiri , am 33 de ani de munca neintrerupta si pentru ca sant actionar la o soc. de ce sa nu beneficiez de somaj , daca nu am nici un leu venituri, mi se spune ca nu au un raspuns pana acum
multumesc mult d-le V. TUDOR, mi-au fost de mare ajutor precizarile dvs. ieri am primit raspuns pozitiv de la AJOFM dupa 3 luni de cand am depus dosarul

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conditii de acordare somaj ionel_din ionel_din Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti in ce situatii, care sunt conditiile in care se poate beneficia de idemnizatie de somaj si implicit depunerea dosarului de ... (vezi toată discuția)
Somaj Seica Maria Seica Maria Am 8 ani vechime,in 14/11/2008 am intrat in [b]somaj[/b].Am beneficiat de 9+3 luni.In data de 13/11/2009 am fost reangajata. Mai pot beneficia de ... (vezi toată discuția)
Beneficiez de indemnizatie de somaj? doslea mihaela doslea mihaela am lucrat la o firma 11 luni si 6 zile si la alta firma 30 de zile dar fara continuitate mai exact cu o intrerupere de 30 de zile .Pot beneficia de ajutor de ... (vezi toată discuția)