Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara. Credeți că mai pot ataca la notar sau ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara. Credeți că mai pot ataca la notar sau în instanta ...

Bună seara. Credeți că mai pot ataca la notar sau în instanta o succesiune făcută după moartea tatălui deoarece la momentul acela nu am avut cunoștințe amănunțite am semnat contra timp sub presiuni și eram și sub tratament antidepresiv
Ati dat declaratie de renuntare?
Nu nu am dat declarație la renuntare
Si atunci..daca ati ramas mostenitor, dobandind o cota din masa succesorala, care e prejudiciul dvs?
Sincer nu înțeleg. Eu nu am cedat nimic la notar de bună voie. Am semnat și doar atașat. Pt ca îmi spuneau sa semnez contra timp.
Dar nici nu s-a pus problema cedatului.
Dva ati dezbatut o succesiune, ati acceptat-o si ati mostenit.
Prin mostenire ati dobandit niste bunuri. Mai pe romaneste "ati primit, nu vi s-a luat".
Ce anume va nemultumeste pe dvs acum? De ce sa "atacati" certificatul de mostenitor?