avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara. Credeți că mai pot ataca la notar sau ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara. Credeți că mai pot ataca la notar sau în instanta ...

Bună seara. Credeți că mai pot ataca la notar sau în instanta o succesiune făcută după moartea tatălui deoarece la momentul acela nu am avut cunoștințe amănunțite am semnat contra timp sub presiuni și eram și sub tratament antidepresiv
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 14:43, 7 Septembrie 2020
Ati dat declaratie de renuntare?
Nu nu am dat declarație la renuntare
Si atunci..daca ati ramas mostenitor, dobandind o cota din masa succesorala, care e prejudiciul dvs?
Sincer nu înțeleg. Eu nu am cedat nimic la notar de bună voie. Am semnat și doar atașat. Pt ca îmi spuneau sa semnez contra timp.
Dar nici nu s-a pus problema cedatului.
Dva ati dezbatut o succesiune, ati acceptat-o si ati mostenit.
Prin mostenire ati dobandit niste bunuri. Mai pe romaneste "ati primit, nu vi s-a luat".
Ce anume va nemultumeste pe dvs acum? De ce sa "atacati" certificatul de mostenitor?

Alte discuții în legătură

Certificat mostenitor hr hr Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca mai pot reveni la optiunea ce am avut-o la un moment dat la dezbaterea mostenirii. Pe scurt : la moartea tatalui, eu si ... (vezi toată discuția)
Vanzare drept proprietate annesis annesis Buna ziua, Eu detin 50% din cata parinteasca, iar mama 50%. Dupa moartea mamei toti fratii au cedat dreptul in favoarea surorii mele. eu doresc sa ii vand ... (vezi toată discuția)
Referitor mostenire onciu_51 onciu_51 daca suntem 2 frati si mama iar la succesiune dupa moartea tatei am cedat mamei toate drepturile, adica ea fiind mostenitoare directa, dupa moartea ei noi ... (vezi toată discuția)