Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna dimineata! Am nevoie de o informatie din partea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna dimineata! Am nevoie de o informatie din partea dumneavoastra, ...

Buna dimineata! Am nevoie de o informatie din partea dumneavoastra, am revenit la serviciu dupa Ccc, compania fiind afectata de aceasta pandemie, am salariul redus ( program redus). Colegele din birou au beneficiat de o marire de salariu ( suntem toate incadrate pe fuctia de economist avand aceleasi atributii), aceasta marire a fost ceruta de sefa de birou, cerere ce a fost aprobata si acum beneficiaza de salariu marit, eu sunt pe vechiul salariu. Intrebarea mea este pot beneficia si eu de aceasta marire? Repet marirea a fost ceruta de seful de birou.. nu a fost o marire pe companie ci pe birou ( compania avand mai multe departamente). Va multumesc!
La revenirea din CCC ati semnat vreun act cu privire la modificarea salariului ?
Am luat la cunostiinta de decizia companiei de a-mi reduce programul, dar nu am semnat absolut nimic.
Cornel Vasile a scris:

La revenirea din CCC ati semnat vreun act cu privire la modificarea salariului ?

Elena Onofrei, utilizator
In acea decizie nu s-a mentionat si despre modificarea salariului ? Daca nu stiti, verificati si reveniti cu detalii.
Buna dimineata! In decizie spune ca in perioada 14.09-15.10 programul de lucru saptamanal se reduce de la 5 la 4 zile cu reducerea corespunzatoare a salariului de baza.
Multumesc
In acest caz, aveti un salariu redus ...