Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Îmi puteți spune daca un copil care a ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Îmi puteți spune daca un copil care a repetat anul ...

Bună ziua! Îmi puteți spune daca un copil care a repetat anul in trecut iar acum inca frecventeaza cursurile liceale mai poate beneficia de alocatia de stat?
Tinerii care repetă anul școlar nu beneficiază de alocație de stat, cu excepția celor care repetă din motive de sănătate, dovedite cu certificat medical.