avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1613 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Buna ziua ! Am creat un grup de Facebook, pt vecinii ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Buna ziua ! Am creat un grup de Facebook, pt vecinii blocului ...

Buna ziua ! Am creat un grup de Facebook, pt vecinii blocului in care locuiesc, grupul de facebook se numeste ,,Cartierul Soarelui,,
Dupa ce am creeat acest grup, primesc mesaj de la Dezvoltatorului blocului, unde mi cere sa schimb denumirea grupului de facebook din ,,CARTIERUL SOARELUI,, in oricare alt nume , pt ca a inregistrat la OSIM acest brand ! Ce e de facut? Trebuie sa schimb numele grupului de facebook? Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: Alde444 , utilizator 19:16, 25 Septembrie 2020
Buna ziua,
Trebuie, daca marca ii apartine.
Dar ii puteti cere sa faca dovada afirmatiilor.
A facut dovada afirmatiilor ! Este marca inregistrata la OSim

Ionut.ion a scris:

Buna ziua,
Trebuie, daca marca ii apartine.
Dar ii puteti cere sa faca dovada afirmatiilor.

Buna ziua! aveti posibilitatea sa-i spuneti de exemplu " Vecini in Cartierul Soarelui" si ati rezolvat PROBLEMA
Va multumesc !

Valsymy a scris:

Buna ziua! aveti posibilitatea sa-i spuneti de exemplu " Vecini in Cartierul Soarelui" si ati rezolvat PROBLEMA

la ce domeniu a inregistrat marca? proprietarul marcii are exclusivitate doar in domeniul/ domeniile inregistrate (ex.: daca e inregistrat la sapun, dvs il puteti folosi la...bomboane)

Alte discuții în legătură

Detin o aplicatie web si un domeniu cu acelasi nume, generic ... Marian991 Marian991 Detin o aplicatie web si un domeniu cu acelasi nume, generic o sa le denumesc \"bursa transport\" am inregistrat aplicatia la orda (oficiul roman pentru ... (vezi toată discuția)
Inregistrare marca verbala la osim Crinisor Crinisor Buna ziua, as dori sa inregistrez o marca verbala la OSIM si nu stiu daca ar fi mai oportun sa o inregistrez pe persoana fizica (asociatul p.j.) sau pe ... (vezi toată discuția)
Pot fi dat în judecată dacă folosesc pe facebook un nume înregistrat la osim? cosminsf cosminsf Va salut! Zilele astea am fost contactat de catre cineva care mi-a spus sa schimb numele paginii de pe facebook, intrucat el si-a inregistrat marca la ... (vezi toată discuția)