Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Buna ziua ! Am creat un grup de Facebook, pt vecinii ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Buna ziua ! Am creat un grup de Facebook, pt vecinii blocului ...

Buna ziua ! Am creat un grup de Facebook, pt vecinii blocului in care locuiesc, grupul de facebook se numeste ,,Cartierul Soarelui,,
Dupa ce am creeat acest grup, primesc mesaj de la Dezvoltatorului blocului, unde mi cere sa schimb denumirea grupului de facebook din ,,CARTIERUL SOARELUI,, in oricare alt nume , pt ca a inregistrat la OSIM acest brand ! Ce e de facut? Trebuie sa schimb numele grupului de facebook? Va multumesc !
Buna ziua,
Trebuie, daca marca ii apartine.
Dar ii puteti cere sa faca dovada afirmatiilor.
A facut dovada afirmatiilor ! Este marca inregistrata la OSim

Ionut.ion a scris:

Buna ziua,
Trebuie, daca marca ii apartine.
Dar ii puteti cere sa faca dovada afirmatiilor.

Buna ziua! aveti posibilitatea sa-i spuneti de exemplu " Vecini in Cartierul Soarelui" si ati rezolvat PROBLEMA
Va multumesc !

Valsymy a scris:

Buna ziua! aveti posibilitatea sa-i spuneti de exemplu " Vecini in Cartierul Soarelui" si ati rezolvat PROBLEMA

la ce domeniu a inregistrat marca? proprietarul marcii are exclusivitate doar in domeniul/ domeniile inregistrate (ex.: daca e inregistrat la sapun, dvs il puteti folosi la...bomboane)